" Praktykuj z Erasmusem w Zespole Szkół Spożywczych i Derry" PDF Drukuj Email

W ramach realizacji projektu "Praktyka zawodowa za granicą skokiem w lepszą przyszłość" 2016-2018  30 listopada odbyło się w naszej szkole spotkanie dla uczniów zabrzańskich szkół " Praktykuj z Erasmusem w Zespole Szkół Spożywczych i Derry". Uczestnicy spotkania wzięli udział w konkursie gastronomicznym, poznali zasady uczestniczenia w praktykach zawodowych w ramach działania KA1 z programu Erasmus+. Uczennica klasy III T podzieliła siè swoim doświadczeniem z pobytu na praktykach w Derry w sierpniu 2017. Koordynatorzy projektu p. Katarzyna Jakóbczyk oraz p. Tomasz Grzywacz zapoznali uczestników z korzyściami płynącymi z uczestniczenia w czterotygodniowych praktykach zawodowych w Derry w Irlandii Północnej, przybliżyli jej historię oraz tradycje kulinarne. Pani Katarzyna Jakóbczyk mówiła również o projekcie "Learning from each other- let's meet the world out there!" 2017-2019 z działania KA2 z programu Erasmus+.
Duże podziękowania dla p. Grzywacza, p. Mielczarek, p. Pendziałka, p. Musik p. Kubickiej oraz p. Jakóbczyk za wkład pracy włożonej w  przygotowaniu spotkania. Dziękujemy także uczniom kl. IIWT, III T oraz IT za pomoc w realizacji spotkania. Mamy nadzieję że smak burgerów oraz sandwichów przybliżył uczestnikom kulinarny klimat kuchni brytyjskiej.