Samorząd szkolny PDF Drukuj Email

Skład samorządu szkolnego:


11.2014

Obchody Narodowego Święta Niepodległości
11 listopada poczet sztandarowy Zespołu Szkół Spożywczych uczestniczył w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się na Placu Warszawskim, skąd uczestnicy przeszli do kościoła p.w. św. Anny, gdzie odprawiona została msza święta w intencji Ojczyzny. Nabożeństwo uświetnił występ Zabrzańskiego Chóru Młodzieżowego "Resonans con tutti". Po mszy świętej tradycyjnie złożono wieńce i kwiaty pod krzyżem na placu kościelnym.

 

10.2014

BADAJ PIERSI!

Samorząd Szkolny po raz kolejny przyłączył się do akcji Październik miesiącem profilaktyki raka piersi! Historia różowej wstążeczki, symbolu walki z rakiem piersi, sięga początków lat 90 ubiegłego wieku i od lat kojarzona jest z miesiącem październikiem. Dzięki ulotkom przygotowanym przez pielęgniarkę szkolną, uczennice poznają, co to jest rak piersi, jak się przed nim ustrzec a także jak badać piersi.

12.2013

W grudniu 2014 odbyła się  szkolna wigilia. W auli szkolnej spotkały się wszystkie klasy, aby przy wspólnym stole, wraz z nauczycielami przełamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

 

23.10.2103 r. Najważniejsza jest profilaktyka!

Każdego roku aż 15 tysięcy Polek dowiaduje się, że ma raka piersi. O skuteczności leczenia decyduje przede wszystkim wczesne wykrycie nowotworu. Niestety, wiele chorych zgłasza się do lekarza zbyt późno. Dlatego w ramach ogólnoświatowej akcji „Październik miesiącem walki z rakiem piersi” Samorząd Szkolny przypominał jak ważna jest profilaktyka  i zachęcał do wykonywania raz w miesiącu samobadania piersi, które pozwala na szybkie wykrycie zmian chorobowych. O wadze problemu przypominały różowe wstążeczki, które są również oznaką solidarności z chorymi.

 


14.10.2013r.

NOWY SAMORZĄD WYBRANY!

Na przełomie września i października odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego, który został wyłoniony spośród przedstawicieli Trójek klasowych.
Wyniki głosowania zostały ogłoszone podczas uroczystego apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej i przypieczętowane przekazaniem szkolnego sztandaru.
A oto skład nowego Samorządu:
Przewodnicząca Samorządu Szkolnego- Agata Mutz kl. 3ABT
Zastępcy- Paulina Gintowt kl. 3CT, Sylwia Branecka kl.2ZT,  Roksana Czach kl. 2ZT


14.10.2012r.

W związku z obchodami Dnia Edukacji Narodowej w szkole przeprowadzono sondaż przez samorząd szkolny.

Oto wyniki:

Nauczyciel uśmiechnięty- Pani Profesor Anna Gołąbek

Nauczyciel przyjazny- Pani Profesor Aneta Blicharska

Nauczyciel "Kosa" - Pani Profesor Lucyna Kubicka

Nauczyciel wymagający- Pani Profesor Marzena Tejchman

Nauczyciel zwariowany- Pan Profesor  Adam Halota

Nauczyciel elegancki- Pan Profesor Paweł Bugajski

14.10.2011

W związku z obchodami Dnia Edukacji Narodowej w szkole przeprowadzono sondaż przez samorząd szkolny. Sondaż przeprowadzony był w trzech kategoriach wśród nauczycieli uczących.

Zdajemy sobie sprawę że w szkole jest wielu wspaniałych nauczycieli, dlatego też konkurencja była bardzo duża,  a o ostatecznym wyniku zadecydowały pojedyncze głosy.


Oto wyniki:

Nauczyciel zawsze uśmiechnięty - Pani Profesor Irena Ewa Kwiatkowska

Nauczyciel zawsze elegancki - Pani Profesor Barbara Poniecka

Nauczyciel zawsze przyjazny - Pani Profesor Anna Gołąbek