KULINARNY REKORD! PDF Drukuj Email

Nasza szkoła już po raz kolejny mogła się wykazać w ustanawianiu kulinarnego rekordu w ramach Pikniku w Rytmie Firmy. 4 września 2015 r. ustanowiliśmy nieoficjalny „REKORD W ILOŚCI OSÓB PRZYGOTOWUJĄCYCH SZAŁOT ŚLĄSKI Z MAJONEZEM”. Wśród 469 osób przygotowujących szałot byli dostojni goście m. in. Pan Borys Budka, minister sprawiedliwości; Pani Urszula Koszutska, psycholog, radna sejmiku woj. Śląskiego; Pani Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent miasta Zabrze. To była masowa akcja krojenia warzyw i mieszania ich z majonezem i musztardą. Dziękujemy pani dyrektor Urszuli Surel – Hildebrand za umożliwienie wzięcia udziału w tym projekcie. WIELKIE DZIĘKI ZA ZAANGAŻOWNIE KLASIE 2T i 3T. A partnerom akcji Stowarzyszeniu ART GASTRONOMICA, RESTAURACJI SZYB MACIEJ I FIRMIE PRODYM za okazane wsparcie. No cóż, teraz zostaje tylko zgłoszenie rekordu! 
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO!!! PDF Drukuj Email

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 ODBĘDZIE SIĘ 1.09.2015r.

GODZINA 10.30 UCZNIOWIE KLAS PIERWSZYCH

Technikum Nr 5 i Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 5

GODZINA 9.00 UCZNIOWIE POZOSTAŁYCH KLAS

 
Zakończenie Roku Szkolnego Drukuj Email

Godzina 9.00 Aula - Czekamy na WAS!!!

 
KIERUNKI KSZTAŁCENIA 2015/2016 PDF Drukuj Email

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z KIERUNKAMI KSZTAŁCENIA W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

 
Absolwent naszej szkoły człowiekiem sukcesu PDF Drukuj Email

„Absolwent naszej szkoły człowiekiem sukcesu”- na podstawie wywiadów przeprowadzonych z absolwentami.
Zespół Szkół Spożywczych w Zabrzu wspominany jest przez absolwentów jako „drugi dom”. Szkoła kojarzy im się z: sympatyczną atmosferą, nauczycielami, którzy zawsze służyli pomocą i radą . Dawni uczniowie utrzymują przez długie lata kontakt ze swoimi wychowawcami, nauczycielami, zwierzają się z różnych życiowych spraw, a często też proszą o radę. Naszą szkołę można określić jako „wielopokoleniową”, gdyż kształci całe rodziny. Często zastanawiamy się nad zbieżnością nazwisk i okazuje się, że uczyliśmy: brata, siostrę, mamę i tatę naszych podopiecznych. Cieszymy się, że szkoła ma opinię bezpiecznej i dobrze przygotowującej do zawodu.
Możemy poszczycić się absolwentami, którzy stanowią „znaczące ogniwo” na rynku gastronomicznym, kucharskim, cukierniczym i piekarskim.

Więcej…
 
DZIEŃ DZIECKA! - DNIEM SAMORZĄDNOŚCI. PDF Drukuj Email

DZIEŃ DZIECKA! - DNIEM SAMORZĄDNOŚCI.
U nas w szkole, dzień dziecka obchodziliśmy w niecodzienny sposób. Na sam początek Pani Dyrektor oddała "władzę" przewodniczącej szkoły Aleksandrze Wojtynek, która przedstawiła nowych uczniów(tu w ich rolę wcieliło się paru nauczycieli) oraz nowe grono pedagogiczne( a tu się skryli nasi uczniowie). W tym nowym składzie powędrowaliśmy na lekcje. Następnie odbyło się "Karaoke/You can dance", jury bardzo surowo oceniała występujących(nawet nauczyciele z nami śpiewali ), tak jak to było obiecane w tym czasie cała szkoła zmieniła się w plac do podchodów, gdzie uczestnicy musieli rozwiązać nie łatwe zadania. Na sam koniec odbył się turniej piłki siatkowej, ależ to były emocje. .
Dziś pokazaliśmy, że wszyscy potrafimy się świetnie zgrać a jak dobrze przy tym bawić!

 
SUKCESY SPORTOWE NASZYCH UCZNIÓW PDF Drukuj Email

W kwietniu odbyły się Mistrzostwa Zabrza w Pływaniu chłopców na dystansie 100 metrów stylem dowolnym. Reprezentanci naszej szkoły: Michał Kaczmarek z klasy 3 ZT oraz Kamil Maniura z klasy 1CPZ zdobyli 2 miejsce na tych zawodach! To historycznie największy szkolny sukces w tej dyscyplinie sportu!!!

Również w kwietniu odbyły się coroczne turnieje tenisa stołowego.

 

Więcej…
 
!!! PDF Drukuj Email

DECYZJE DOTYCZĄCE STYPENDIUM SZKOLNEGO DO ODEBRANIA

W POK. NR 16

ZAPRASZAMY ZAINTERESOWANYCH UCZNIÓW

 
Pożegnania nadszedł czas…. PDF Drukuj Email


W dniu 24 kwietnia 2015 r. cała społeczność szkolna pożegnała klasy: IVABT, IVCT oraz IIIAU. Z tej okazji odbyła się akademia, którą przygotowała klasa III TKT z pomocą prof. Jolanty Liput i prof. Marzeny Tejchman.  W programie artystycznym zaprezentowano film, który wywołał spore emocje, gdyż jego bohaterami i odtwórcami byli min. tegoroczni absolwenci oraz ich wychowawcy. Uczniowie kl. IIITKT odegrali też humorystyczne scenki z życia szkoły oraz podzielili się refleksjami na temat szkoły współczesnej i tej z 1985r. Na zakończenie absolwenci zawsze otrzymują skromne upominki, tym razem były to własnoręcznie wykonane kwiaty przez klasę IIITKT. Życzymy sukcesów i trzymamy kciuki, bo już niedługo matura i egzaminy zawodowe!

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 30

PATRONAT

Reklama Szkoły

 

Projekt Comenius

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOK

Reklama

KSAPL

Reklama

Szkoła ucząca się

Reklama

Szkoła z klasą

Reklama

Szkoła zarządzająca wiedzą

Reklama

Imieniny

Dzisiaj jest: 19 Luty 2018    |    Imieniny obchodzą: Arnold, Konrad, Marceli

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości