Tort na eliminacje PDF Drukuj Email

Uczniowie klasy III CPZ Marek Lont i Patryk Magosz przystąpili do eliminacji krajowych Konkursu Uczniów Szkół Cukierniczych, których finał po raz VI odbędzie się w lutym 2014 r. podczas prestiżowych branżowych targów Sweet Expo w Warszawie. Do tej pory uczniom naszej szkoły już trzykrotnie  udało się pokonać ponad 50 zespołów ze szkół z całej Polski. Tegoroczny temat konkursu to „Życie i twórczość Henryka Sienkiewicza”. Uczniowie swój tort przygotowali na okazję np. otwarcia nowej biblioteki. Jeżeli chcecie zobaczyć jak powstawał tort i jak wyglądał po zakończeniu prac, proponujemy przejrzeć poniższą prezentację. Trzymamy kciuki za powodzenie w eliminacjach!

Prezentacja

 
Szkoła ma możliwości o jakich nie wie … PDF Drukuj Email

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 12 w Zabrzu i doradca metodyczny z biologii i przedmiotów pokrewnych w Zabrzu mają zaszczyt zaprosić dyrektorów i nauczycieli szkół i placówek oświatowych do udziału w konferencji pt.

Szkoła ma możliwości o jakich nie wie …

W ubiegłym roku szkolnym zabrzańscy nauczyciele mieli sposobność udziału w działaniach podnoszących problematykę podnoszenia jakości pracy szkół. Wśród nich była konferencja pt. „CHCĘ zamiast MUSZĘ! Jak rozbudzić motywację wewnętrzną ucznia?” oraz cykl szkoleń pod wspólnym tytułem „Człowiek ma zdolności, o jakich mu się nie śniło, czyli zdolni w szkole i co dalej?” zrealizowanych w ramach kompleksowego wspomagania szkół i placówek Zabrza w zakresie pracy z uczniem zdolnym. Konferencja pt. „Szkoła ma możliwości o jakich nie wie …” jest tematyczną kontynuacją poprzednich przedsięwzięć. Jej głównym celem jest skłonienie szkół i placówek do refleksji nad zasobami, które posiadają, a które pełniej i efektywniej wykorzystane mogą w istotny sposób podnieść jakość ich pracy. Jesteśmy przekonani, że projekcja filmu dokumentalnego pt. „Alfabet” oraz debata panelowa, w której udział wezmą uznani eksperci reprezentujący różne instytucje działające na rzecz rozwoju edukacji, dostarczy Państwu tematów do przemyśleń i inspiracji do działania.

Partnerami organizacyjnymi konferencji są: Akademia Dokumentalna, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Wydawnictwo Element, Zespół Szkół Spożywczych w Zabrzu.

Termin: 23 listopada 2015

Miejsce: Wydział Mediów, Aktorstwa i Reżyserii Wyższej Szkoły Technicznej, Zabrze, ul. Park Hutniczy 3 - 5

Więcej…
 
Ogólnopolski Tydzień KARIERY PDF Drukuj Email

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery do naszej szkoły przybyli gimnazjaliści, aby zapoznać się z pracowniami, w których można zdobyć/nauczyć się niezbędnych umiejętności do wykonywania wybranego zawodu. W tym dniu najważniejszym miejscem była pracownia gastronomiczna gdzie pod kierunkiem pani Ewy Kwiatkowskiej i pana Tomasza Grzywacza oraz uczniów klasy 3T, gimnazjaliści mogli przygotować smakowite wypieki. Tutaj, także mogli uzyskać informacje z "pierwszej ręki" od uczniów o zawodach gastronomicznych jak i o atmosferze panującej w szkole. Pozdrawiamy i do zobaczenia na zajęciach. 
Nagroda Prezydenta Miasta Zabrze PDF Drukuj Email

13 października w Teatrze Nowym w Zabrzu zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wręczenia wyróżnień i odznaczeń. Podczas gali Nagrodę Prezydenta Miasta Zabrze za szczególne i wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, artystycznej i wychowawczej otrzymali nauczyciele, a wśród nich byli nauczyciele naszej szkoły : Pani Barbara Poniecka i Pan Tomasz Grzywacz. Gratulujemy! 
Gratulacje od Śląskiego Kuratora Oświaty PDF Drukuj Email

Nauczyciel naszej szkoły mgr inż. Lucyna Kubicka otrzymała w piątek 9.10.2015 r. list gratulacyjny od Śląskiego Kuratora Oświaty w Katowicach. Lucyna Kubicka znalazła się w gronie ponad 50 nauczycieli wyróżnionych z województwa i 2 z Zabrza. Wyróżnienie dotyczyło sukcesów uczniów w ostatnich 10 latach w Olimpiadach Przedmiotowych oraz Turniejach Zawodowych, znajdujących się na liście  MEN. Wyróżniono nauczycieli którzy co najmniej 3. krotnie byli opiekunami laureatów lub finalistów w/w konkursach. Uroczyste wręczenie odbyło się w rektoracie Uniwersytety Śląskiego w Katowicach, podczas którego Stanisław Faber-Śląski Kurator Oświaty pogratulował przybyłym nauczycielom i osobiście wręczył listy gratulacyjne oraz prezenty w postaci książki.

 
Certyfikat Drukuj Email

 

 
Śląski Salon Maturzystów Perspektywy 2015 zdobyty! PDF Drukuj Email

 

W dniu 23września 2015 r. klasa IV TKT wraz z wychowawcą mgr M. Tejchman wzięła udział w Śląskim Salonie Maturzystów, który odbył się na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Mieliśmy okazję spotkać się z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie, którzy udzielili szczegółowych informacji na temat egzaminu maturalnego z matematyki czy języka angielskiego. Podczas wykładów uzyskaliśmy też wiele cennych wskazówek, np. jak pracować z arkuszami, na co zwracać uwagę podczas przygotowań, co zrobić, aby uniknąć błędów na majowym egzaminie. Między wykładami odwiedziliśmy stoiska uczelni wyższych, gdzie oprócz ulotek, gazetek, informatorów dostawaliśmy różne gadżety. Mamy nadzieję, że tak zdobyta wiedza pomoże w dobrym przygotowaniu do egzaminu maturalnego, a także do właściwego zaplanowania ścieżek edukacji i kariery!

 

 
Dzień Nauki 2015 PDF Drukuj Email

"Odkryj Swój Talent" pod takim hasłem uczniowie 2T i 3T Zespołu Szkół Spożywczych pomagali swoim gościom odkryć umiejętności w komponowaniu zdrowego stylu odżywiania w ramach Dnia Nauki pod opieką Pani Anny Gołąbek i Pana Tomasza Grzywacza. Wszyscy spisali się wspaniale a w nagrodę otrzymali - ciastko marchewkowe i sok ze świeżych jabłek i marchewek. Pozdrawiamy i do zobaczenia za rok!


 
Wspomnienia z ESSEN PDF Drukuj Email

W dniach od 31 maja do 7 czerwca 2015 r., młodzież naszej szkoły pod opieką P. Marianny Mielczarek brała udział w Międzynarodowym Spotkaniu Młodzieży Miast Partnerskich Essen 2015 pod hasłem „Fit & trendy- get up!”. Spotkanie połączone zostało z dużym europejskim wydarzeniem sportowym „Ruhr Games”. Na spotkanie do Essen przybyły grupy młodzieży z: Izraela, Finlandii, Francji, Rosji oraz Niemiec. W programie imprezy znalazły się: warsztaty tańca, sportów walki, fitnessu oraz gotowania. Ostatniego dnia pobytu uczestnicy udali się na wycieczkę do Düsseldorfu.


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 30

PATRONAT

Reklama Szkoły

 

Projekt Comenius

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOK

Reklama

KSAPL

Reklama

Szkoła ucząca się

Reklama

Szkoła z klasą

Reklama

Szkoła zarządzająca wiedzą

Reklama

Imieniny

Dzisiaj jest: 19 Luty 2018    |    Imieniny obchodzą: Arnold, Konrad, Marceli

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 56 gości