II piekarz, II cukiernik w województwie PDF Drukuj Email

Uczniowie naszej szkoły brali udział w eliminacjach wojewódzkich Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Piekarz i Cukiernik. Temat tegorocznego turnieju „Głębia oceanów” sprawił, iż w pracach uczniów pojawiły się morskie rośliny i zwierzęta, a nawet inne skarby mórz. Zadaniem cukierników było wykonanie tortu, bankietówek i figurek marcepanowych, natomiast piekarzy drobne pieczywo, chały oraz ozdobne chleby. Oprócz części praktycznej uczniowie musieli zmierzyć się z teorią. Suma uzyskanych punktów zdecydowała o zajętym miejscu. Dominik Radomski uzyskał II miejsce w zawodzie piekarz, natomiast Patryk Magosz II miejsce wśród cukierników. Trzeci uczeń Marek Lont otarł się o podium, zajął bardzo nielubiane miejsce IV. Dominik i Patryk mają szansę rywalizować w ogólnopolskim turnieju we Wrocławiu. Wszystkim gratulujemy! 
Wycieczka do Tyskiego Muzeum Piwowarstwa PDF Drukuj Email

W grudniu grupa młodzieży z naszej szkoły była na wycieczce ekologiczno - naukowej w Tyskim Muzeum Piwowarstwa. Wyjazd był możliwy dzięki funduszom otrzymanym przez Urząd Miasta w Zabrzu w podziękowaniu za przygotowanie cateringu na konferencję - „Szkoła ma możliwości o jakich nie wie...”. W oryginalnych wnętrzarzach dawnej kaplicy uczniowie obejrzeli kolekcję kufli, beczek, butelek, maszyn i narzędzi związanych z piwowarstwem. Bardzo interesujący okazał się też film 3D fabularyzowany, który przeniósł ich do czasów pierwszych tyskich piwowarów. Uczniowie zapoznali się z procesem technologicznym przygotowania piwa oraz zdegustowali piwo w tyskim Pubie. 
Mali cukiernicy! PDF Drukuj Email

 

W okresie przedświątecznym w naszej szkole gościli mali cukiernicy z Przedszkola nr 32 w Zabrzu. Grupa "Jeżyków" z wielkim zaangażowaniem uczestniczyła w pieczeniu pierniczków z klasą 2T. Był to czas wesołej zabawy

i nawiązywaniem relacji z młodszymi kolegami.

 
!!! PDF Drukuj Email

Dnia 11grudnia 2015r. w Centrum Organizacji Pozarządowych w Zabrzu odbył się etap rejonowy Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Uczennica kl. III T Aleksandra Wojtynek zajęła I miejsce i tym samym zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. Gratulujemy!!! Do Olimpiady uczennicę przygotowała Pani Marianna Mielczarek opiekun Szkolnego Koła PCK.

 
. PDF Drukuj Email

 
Konkurs w Barwach Narodowych PDF Drukuj Email

9 listopada w naszej szkole mieliśmy okazję przyglądać się wielkiej walce pomiędzy uczestnikami w konkursie kulinarnym na potrawy w „Barwach Narodowych”. Uczniowie mieli za zadanie przygotować potrawę w barwach białych i czerwonych, tematycznie związane z 97. rocznicą odzyskania niepodległości. Emocji było co nie miara uczestnicy przygotowywali potrawę nie tylko pod presją czasu, ale też wymagającego i dość surowego jury…

Skład jury wchodzili: pani dyr. Uruszula Surel-Hildebrand, pani Irena Kwiatkowska, pani Marianna Mielczarek, pani Kamila Hajok-Konopko, pani Ilona Janas-Mróz oraz nauczyciele i uczniowie naszej szkoły.

I miejsce jednogłośnie zajęły uczennice klasy 2CPZ: Jessika Konieczna i Paulina Grygorkiewicz (tort z orłem)

II miejsce uczennice klasy 3T: Karolina Krośniak i Wioletta Więckol (deser w kształcie serca)

III miejsce uczniowie klasy 3KZ: Mateusz Piechaczek i Tomek Żurkowsk (tort z konturami Polski)

Wyróżnienia: Patrycja Stiller, Joanna Gawron, Anna Kolloch (tort truskawkowy z bananami)


 
Poczęstunek dla uczestników konferencji PDF Drukuj Email

Uczniowie naszej szkoły z kl. IIITK pod opieką mgr inż. Marianny Mielczarek i inż. Ireny Kwiatkowskiej przygotowali na konferencję „Człowiek  ma zdolności, o jakich nie wie…” poczęstunek dla ok. jej 100 uczestników. Poczęstunek został wykonany w ramach mini- warsztatów zdrowego żywienia. Na stoły szwedzkie trafiły zdrowe, kolorowe mini kanapki, zdrowe zakąski naleśnikowe np., ze szpinakiem oraz koreczki warzywne. Na deser przygotowano ciasteczka owsianki, które świetnie poprawiają procesy trawienne oraz smaczne i zdrowe ciasto marchewkowe. Uzupełnieniem tego zdrowego poczęstunku była woda niegazowana z dodatkiem cytryny i mięty. Obecni, w tym v-ce prezydent miasta Zabrze  Jan Pawluch, bardzo pozytywnie ocenili wykonany przez uczniów  poczęstunek, o czym wspomnieli obecnym opiekunom tj. mgr inż. Ilonie Janas- Mróz, która zabezpieczyła z klasą IVTKT- kelner obsługę imprezy oraz mgr inż. Lucynie Kubickiej, która nadzorowała produkcję słodkich wypieków. W podziękowaniu uczniom obiecano sfinansowanie wycieczki.


 
Mamy stojak rowerowy! PDF Drukuj Email

Z inicjatywy mgr Anety Blicharskiej, opiekunki szkolnego koła PCK,   udało się pozyskać  sponsorów      i zakupić  stojak rowerowy. W ramach akcji „Promocja zdrowego stylu życia wśród  dzieci i młodzieży” został zakupiony 10-cio miejscowy stojak rowerow. Sponsorami tego przedsięwzięcia jest miasto Zabrze, wydział Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej oraz PCK w Zabrzu, którzy wydali na ten zakup  681 złotych. 6 listopada gościliśmy w szkole sponsorów, którzy uroczyście przekazali stojak i zawiesili tablicę upamiętniającą to wydarzenie. Nasi uczniowie zostali obdarowani: t- shirtami, torbami na zakupy i długopisami, promującymi hasło tej akcji. Przyznacie, że nowy nabytek prezentuje się świetnie.


 
Wycieczka do ZOO w Wrocławiu PDF Drukuj Email

W dniu 10 listopada 2015 r. uczniowie Zespołu Szkół Spożywczych wraz z opiekunami Panią Ewą Kwiatkowską i Panem Tomaszem Grzywaczem odwiedzili wrocławskie ZOO. Celem wycieczki do Ogrodu Zoologicznego było przede wszystkim wzbogacenie wiedzy na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata oraz zapoznanie z warunkami życia. Wiele emocji wśród uczestników wzbudziło zwiedzanie Afrykarium - unikatowego kompleksu przedstawiającego zwierzęta związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. Liczne akwaria, zbiorniki wodne oraz baseny prezentowały między innymi rafę koralową Morza Czerwonego, hipopotamy oraz ryby słodkowodne jezior Malawi i Tanganiki. Korzystając z okazji i dobrej pogody, uczestnicy zwiedzili  Odrarium, Motylarnię, Akwarium  i Terrarium. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją biologii. Po zwiedzaniu wrocławskiego ZOO uczestnicy wyprawy udali się na wrocławską Starówkę, gdzie w  gronie przyjaciół podziwiali piękną architekturę. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia uczestnikom dopisywały znakomite humory, a wycieczka z pewnością zostanie na długo zapamiętana.


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 30

PATRONAT

Reklama Szkoły

 

Projekt Comenius

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOK

Reklama

KSAPL

Reklama

Szkoła ucząca się

Reklama

Szkoła z klasą

Reklama

Szkoła zarządzająca wiedzą

Reklama

Imieniny

Dzisiaj jest: 19 Luty 2018    |    Imieniny obchodzą: Arnold, Konrad, Marceli

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 269 gości