Wycieczka do Krakowa! PDF Drukuj Email

19 maja uczniowie naszej szkoły a dokładniej klasa 2W, 2T i 3T plus grupa Słowaków pod opieką Pana Grzywacza i Pani Ponieckiej odwiedziła wspaniałe miasto jakim jest Kraków, byliśmy podzieleni na dwie grupy, Słowacy wraz ze swoim opiekunem oraz Panią Poniecką zwiedzili mury starego miasta, a nasza grupa udała się do Muzeum Anatomopatologicznego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego gdzie mogliśmy oglądać wspaniałą wystawę, a przy okazji się dużo nauczyć! Puszcza oczko
Później oczywiście spędziliśmy czas zwiedzając Kraków. Podzieleni w małe grupy korzystaliśmy z uroków Krakowa! Uśmiech 
Robi wrażenie. PDF Drukuj Email

Duże wrażenie wywarł zakład piekarsko- cukierniczy „Kłos” na uczniach z klasy IIICPZ. Uczniowie mieli okazję zwiedzać zakład od miejsca przyjęcia surowców do otrzymania gotowego wyrobu. Młodzież została oprowadzona przez syna właściciela Pana Tomasza Kurzycę i jego małżonkę Annę Kurzycę, którzy odpowiadali uczniom na liczne pytania zarówno te dotyczące technologii i techniki, jak i organizacji pracy. Duża mechanizacja, sterowanie procesami, olbrzymia wydajność produkcyjna, nienaganna czystość, świetna organizacja pracy- te i inne cechy tego zakładu zachwycały uczniów podczas zwiedzania.


 

 
Promocja zdrowia PDF Drukuj Email

Nasza szkoła po raz kolejny uczestniczyła w warsztatach promujących zdrowe żywienie. Tym razem wykonane przez uczniów kl. IIIT w zawodzie technik żywienia  i usług gastronomicznych oraz technik technologii żywności wyroby zostały dostarczone na konferencję z okazji uhonorowania Miasta Zabrze Certyfikatem Miasta Przyjaznego Szkole Promującej Zdrowie. Wykonane zdrowe przekąski i sałatki oraz zdrowe ciasteczka owsiane i marchewkowe konsumowali i zachwalali przybyli na konferencję goście, a wśród nich Prezydent Miasta Zabrze Małgorzata Mańka- Szulik. Stoły były kolorowe jak przystało na wiosnę. Obsługą gości zajęli się uczniowie klasy IIT. Nad produkcją wyrobów i ich ekspedycją czuwali nasi nauczyciele: Marianna Mielczarek, Irena Kwiatkowska, Ilona Janas- Mróz oraz Lucyna Kubicka.


 
Rekrutacja !!! Rok szkolny 2016/2017 PDF Drukuj Email

 
Finalista Turnieju PDF Drukuj Email

Uczeń naszej szkoły Patryk Magosz z klasy IIICPZ został finalistą XIX Ogólnopolskiego Turnieju Cukierniczego im. Wojciecha Kandulskiego w Poznaniu. Zgodnie zatem z uprawnieniami finalistów turnieju jest zwolniony z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe z części teoretycznej przed OKE, ale niestety zwolnienie to nie obowiązuje egzaminu czeladniczego, do którego Patryk musi podejść. Patryk zajęcia praktyczne odbywa w firmie „Roker” w Zabrzu. Konkurencja była duża, uczestnicy musieli wykonać 2 rodzaje bankietówek i tort do degustacji. Ponadto każdy uczestnik musiał wykonać trzypiętrowy tort i 3 figurki marcepanowe. Każdy uczeń sam wybierał sobie temat. Tematem pracy Patryka była „Natura”. Jak zaprezentował się Patryk ? Zobaczcie.

 


 
Informacje dotyczące rekrutacji!!! PDF Drukuj Email

 
Gimnazjaliści z 13 wygrali !!! PDF Drukuj Email

Liczba 13 dla większości wydaje się pechową, ale nie dla uczniów z gimnazjum nr 13 w Zabrzu albowiem to właśnie drużyna z tej placówki oświatowej zwyciężyła w tegorocznej V edycji konkursu „Gotuj z klasą”. Nagrodą był obiad podany w pracowni kelnerskiej Zespołu Szkół Spożywczych oraz deser. W V edycji konkursu wzięło udział 8 drużyn z 7 szkół gimnazjalnych. Rywalizacja zatem była ogromna, ale i wiedza oraz umiejętności uczniów wysokie. Część drużyny rywalizowała w sporządzeniu pizzy w pracowni gastronomicznej, pozostali natomiast walczyli o każdy punkt podczas gry edukacyjnej dotyczącej sporządzenia potraw, zdrowego jedzenia czy zachowań przy stole. Do końca walka była niezwykle wyrównana, ale zwycięska drużyna została tylko jedna. Zobaczcie sami do galerii zdjęć. Za wspaniałą rywalizację pozostałe drużyny  zostały nagrodzone słodkim poczęstunkiem. Gratulujemy wszystkim i zapraszamy za rok na kolejna edycję konkursu.

Więcej…
 
Wycieczka do Muzeum Auschwitz Birkenau PDF Drukuj Email

W dniu 8 marca odbyła się wycieczka do Muzeum Auschwitz Birkenau.Tą podróż do okresu II Wojny Światowej podsumowuje myśl jednej z uczennic. Czasem warto się zatrzymać na chwilę i pomyśleć o wartości życia. O najwyższej wartości jaką jest człowiek, o czym w czasie II Wojny Światowej ludzie zapomnieli. Dla ludzi przebywających w tym miejscu człowiek, a raczej numer, którym się stawał leżał najniżej piramidy wartości. Wycieczkę zorganizowała  Pani Kamila Hajok- Konopko.

 
Sobota z Pzychologią PDF Drukuj Email

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 30

PATRONAT

Reklama Szkoły

 

Projekt Comenius

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOK

Reklama

KSAPL

Reklama

Szkoła ucząca się

Reklama

Szkoła z klasą

Reklama

Szkoła zarządzająca wiedzą

Reklama

Imieniny

Dzisiaj jest: 19 Luty 2018    |    Imieniny obchodzą: Arnold, Konrad, Marceli

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 274 gości