Andrzejki PDF Drukuj Email

30 listopada z okazji popularnych Andrzejek naszą szkołę odwiedzili cyganie! Cała grupa rozśpiewanych, głośnych, ale zarazem sympatycznych młodych ludzi przeszkadzała w prowadzeniu zajęć, próbując powróżyć, poczęstować ciastkiem lub ... sprzedać kilka swoich specyfików. Dzięki tej akcji mogliśmy wspomóc klasę czwartą w zebraniu środków na Studniówkę, która odbędzie się 17 lutego 2017 roku.

 
Tydzień na Słowacji PDF Drukuj Email

W dniach 5.12-9.12.2016 r. młodzież z naszej szkoły była pod opieką mgr inż. Lucyny Kubickiej w Trnawie. W Trnawie gościła nas szkoła średnia kształcąca w zawodach rolniczo- weterynaryjnych, z która współpracujemy już prawie 20 lat. W ramach programu młodzież miała okazję poznać zabytki Trnawy i Bratysławy, odbyć praktyki w zakładzie produkującym jajka i brojlery oraz wraz ze słowackimi uczniami odbyć zajęcia na lekcjach z weterynarii. Uczniowie zwiedzali również gospodarstwo rolne prowadzone przez szkołę.  Wyjazd był bardzo udany, uczniowie wrócili bardzo zadowoleni.


 

 
Nasza uczennica w finale PDF Drukuj Email

 

Uczennica klasy IVT Karolina Krośniak została zakwalifikowana do finału Olimpady Wiedzy o Żywności, który odbędzie się 16 i 17 marca w Poznaniu. Karolina właśnie kończy w tym roku naukę w zawodzie technik technologii żywności. Aby dojść do finału Karolina musiała zmierzyć się z konkurencją z innych szkół. Podczas eliminacji okręgowych, które odbyły się w Nysie, Karolina zajęła 4 miejsce po części pisemnej i uczestniczyła zgodnie z regulaminem w części ustnej. Zdobyta ilość punktów, które uzyskała nasza uczennica pozwoli jej na udział w finale  Olimpiady Wiedzy o Żywności. Podzcas olimpiady sprawdzana jest wiedza z technologii żywności, żywienia człowieka, mikrobiologii żywności, maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego oraz zagadnień ekonomicznych. Opiekunem Karoliny była mgr inż. Lucyna Kubicka.

 

 
Podziękowania od PCK Drukuj Email

Podziękowania dla Zespołu Szkół Spożywczych. Dnia 21 listopada 2016 r. o godz. 16.00 w Centrum Organizacji Pozarządowych w Zabrzu odbyło się uroczyste spotkanie, mające na celu podsumowanie programów realizowanych przez Polski Czerwony Krzyż w 2016 r. Z przyjemnością odebraliśmy podziękowanie dla szkoły, a także indywidualne dowody wdzięczności w postaci: podziękowania dla Pani Marianny Mielczarek i Odznaki Honorowej III stopnia dla Pani Anety Blicharskiej, nadaną przez Kapitułę Odznaki Honorowej Polskiego Czerwonego Krzyża.


 
11 Listopada PDF Drukuj Email

W czwartek odbyła się akademia z okazji Dnia Niepodległości. Dziękujemy za udział i za organizacje! 
Dary dla schroniska! PDF Drukuj Email

Pierwszy rzut rzeczy do schroniska zawieziony! Dziękujemy wszystkim, którzy się przyczynili do całej zbiórki! Jesteście wspaniali!
 
Noc filmowa. PDF Drukuj Email

W ostatni piątek października (przed Świętem Wszystkich Świętych) kiedy opustoszały szkolne mury grupa ochotników postanowiła spędzić noc na oglądaniu filmów, które wybrali wcześniej wraz z opiekunem p. Katarzyną Musik. Zaczęli od kolacji, przygotowanej w sali gastronomicznej, potem nastąpiła krótka prelekcja na temat efektu motyla i projekcja filmów. W przerwach między filmami uczestnicy grali w gry planszowe. Wszyscy z niecierpliwością czekają na kolejną noc filmową, która najprawdopodobniej odbędzie się na wiosnę. 
"Październik miesiącem walki z rakiem piersi" PDF Drukuj Email

W poniedziałek 24.10, jak co roku nasza szkoła włączyła się do akcji "Październik miesiącem walki z rakiem piersi". Chcieliśmy zwrócić uwagę uczennic i nauczycielek na konieczność wykonywania regularnych badań profilaktycznych i rolę zdrowego trybu życia w zapobieganiu nowotworom.Rak piersi to najczęstsza choroba nowotworowa wśród kobiet. Głównym powodem, dla którego tak wiele kobiet nadal umiera na raka, jest różne wykrycie choroby, wtedy, gdy jest ona już w zaawansowanym stadium.Badajmy się dziewczyny! 
Dzień Edukacji Narodowej Drukuj Email

14.X.2016 akademia, dzisiejsze życzenia. Bo...."Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem jaki można dać dziecku - jest wykształcenie” W podzięce za trud włożony w Naszą edukację, samych radości i sukcesów! Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom za dzisiejszą uroczystość.


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 30

PATRONAT

Reklama Szkoły

 

Projekt Comenius

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOK

Reklama

KSAPL

Reklama

Szkoła ucząca się

Reklama

Szkoła z klasą

Reklama

Szkoła zarządzająca wiedzą

Reklama

Imieniny

Dzisiaj jest: 19 Luty 2018    |    Imieniny obchodzą: Arnold, Konrad, Marceli

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 97 gości