V konkurs „Gotuj z klasą” rozstrzygnięty PDF Drukuj Email

23 marca 2017 r. w naszej szkole odbył się już kolejny V konkurs dla gimnazjalistów „Gotuj z klasą”. W szranki stanęło 8 zespołów gimnazjalistów. Konkurs był wieloetapowy.  2 uczniów szkoły gimnazjalnej wykonywali pod opieką mgr inż. Marianny Mielczarek pizzę, która na końcu była oceniona i degustowana przez wszystkich z grupy.

Pozostali uczestnicy brali udział w zabawie dydaktycznej dotyczącej zasad żywienia oraz  zachowania przy stole. Rywalizacja była zacięta. Walczono o każdy punkt. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z gimnazjum nr 13. Wszyscy uczestnicy oprócz pamiątkowych dyplomów dla szkół otrzymali słodki poczęstunek, a zwyciezcy byli zaproszeni na obiad do sali konsumenckiej. Zwycięzcom gratulujemy!Podczas spotkania gimnazjalistom zostały przedstawione kierunki kształcenia w naszej szkole. Uczniowie z klasy III W- technik weterynarii specjalnie na tę okoliczność przygotowali stoisko, prezentację i filmiki promujące ten kierunek.

Więcej…
 
Projekt Nasza jakość - Twoja szansa Drukuj Email

W naszej szkole realizowany jest projekt

„Nasza jakość - Twoja szansa - kompleksowy program rozwoju szkolnictwa zawodowego”

Projekt jest  współfinansowany  ze  środków  Unii  Europejskiej w  ramach  Europejskiego Funduszu Społecznego. Liderem Projektu jest Miasto Zabrze. Partnerem Projektu jest  OŚWIATA Spółka z o. o. Koordynatorem projektu w szkole jest Pan Tomasz Grzywacz. W projekcie bierze udział : 39 uczniów Technikum nr 5, 17 uczniów ZSZ nr 5, 10 nauczycieli.

W ramach projektu wszyscy uczniowie brali  już udział w zajęciach indywidualnych z doradcą zawodowym.

Na podstawie doradztwa  zostały przydzielone działania uczniom, które będą realizowane w ramach projektu:

Warsztaty kuchni molekularnej, Warsztaty baristyczne, Warsztaty z mistrzem piekarstwa, Warsztaty z mistrzem cukiernictwa, Warsztaty - inseminacji zwierząt, Warsztaty –badanie jakości karmy, Kurs groomera, Kurs prawa jazdy, Płatne staże  w zakładach gastronomicznych i klinikach weterynaryjnych, Kursy przygotowujące do egzaminów  kwalifikacyjnych.

Z NAMI ROZWIJAJ SWOJE ZAINTERESOWANIA!!!


 
Turniej! PDF Drukuj Email

Uczennice klasy 3 CPZ Róża Zienkiewicz(Piekarnia U Margoty w Zabrzu) i Sabina Dymek(Piekarnia i Cukiernia Budny w Rudzie Śląskiej) godnie reprezentowały szkołę w etapie wojewódzkim Turnieju Na Najlepszego ucznia w zawodzie Cukiernik i Piekarz, który odbył się w Tychach. Róża Zienkiewicz uzyskała drugie miejsce i ma wielkie szanse do zakwalifikowania się do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się w Wrocławiu.

Więcej…
 
Warsztaty dla gimnazjalistów. PDF Drukuj Email

Dnia 22 lutego 2017r. w ramach promocji szkoły odbyły się warsztaty gastronomiczne dla gimnazjalistów. Uczestniczyła w nich młodzież z Gimnazjum nr 29 w Zabrzu. Warsztaty przygotowała i prowadziła: Marianna Mielczarek - nauczyciel gastronomii.

 
Dzień Pozytywnego Myślenia! PDF Drukuj Email

Trzeba myśleć pozytywnie, o każdej porze dnia!! Dziś kierując się tym zdaniem pokazaliśmy, że w szkole też można pozytywnie spędzić czas... Po pierwsze relaksując się na warsztatach prowadzonych przez Panią Hajok, po drugie wykazując się pomysłem podczas naszego pokazu mody, a po trzecie ucząc się patrzeć na wszystko "z przymrużeniem oka" podczas wpisywania się na naszą "Szczęśliwą Ścianę!

 

Więcej…
 
Deklaracje!!! PDF Drukuj Email
UWAGA ABSOLWENCI!

Deklaracje przystąpienia do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w sesji czerwiec – lipiec 2017 r. należy składać najpóźniej do dnia 16 lutego 2017 r.
 
Wigilia szkolna PDF Drukuj Email

22 grudnia to dzień naszej wspólnej wigilii, dzień w którym każda chwila była pełna ciepła i radości. W tym dniu społeczność szkolna przygotowała przepiękne jasełka oraz przepyszne potrawy. Zdrowych i wesołych świąt Kochani, Niech Mikołaj przywiezie saniami uśmiechów bez liku, samych radości, karpia bez ości i super gości. Pozdrawiamy i Do siego Roku.

 
Dzień Anioła PDF Drukuj Email

14 grudnia,  obchodziliśmy Dzień Anioła. Jest to dzień dobrych uczynków i niebiańskiej atmosfery. W ramach tego dnia zorganizowano: kawiarenkę ze sprzedażą ciast, kiermasz anielskich przedmiotów (z masy solnej, ceramiki, kartki pocztowe, aniołki z makaronu itp Fundusze uzyskane z tych akcji przeznaczamy na przygotowanie Szlachetnej Paczki dla naszych uczniów.

 
Mikołaj w Zespole Szkół Spożywczych PDF Drukuj Email

6 grudnia, jak co roku zawitał do nas Św Mikołaj w asyście Śnieżynek i Renifera. Odwiedził wszystkie klasy obecne w tym dniu w szkole i przeprowadził krótki quiz wiedzy na swój temat. Wszyscy doskonale się bawili, grzeczne dzieci otrzymały cukierki, a Śnieżynki przeprowadziły losowanie kolęd do wspólnej, szkolnej wigilii, która w tym roku odbędzie się na auli 22 grudnia. Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za zaproszenie Mikołaja do szkoły!

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 30

PATRONAT

Reklama Szkoły

 

Projekt Comenius

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOK

Reklama

KSAPL

Reklama

Szkoła ucząca się

Reklama

Szkoła z klasą

Reklama

Szkoła zarządzająca wiedzą

Reklama

Imieniny

Dzisiaj jest: 19 Luty 2018    |    Imieniny obchodzą: Arnold, Konrad, Marceli

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości