1.10.2011 Skarbnikowe Gody PDF Drukuj Email

W dniu 1 października br. przedstawiciele przedszkoli, szkół, miejskich instytucji     i firm wzięli udział w obchodach "Skarbnikowych godów". Barwny korowód przemaszerował główną ulicą miasta do Parku im. Poległych Bohaterów.  Wśród uczestników wyróżniali się uczniowie naszej szkoły, którzy w sposób kolorowy        i na wesoło promowali zawody: kucharza - szefa kuchni, kelnera.

Więcej…
 
DNI NAUKI 16.09.2011 PDF Drukuj Email

W dniu 16. września br. w zabrzańskim parku przy ul. Dubiela odbył się Dzień Nauki, organizowany przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii oraz Urząd Miasta Zabrze.  Wśród wielu wystawców, po raz kolejny, znalazła się nasza szkoła. Od godzin rannych, uczniowie klasy IVBDT i IVCT pod bacznym okiem opiekunów: pani Anny Gołąbek i pana Tomasza Grzywacza, smażyli przepyszne naleśniki oraz prezentowali swoje umiejętności w carvingu - sztuce rzeźbienia w owocach i warzywach.

Więcej…
 
III miejsce w Polsce w Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik PDF Drukuj Email

Uczennica Aneta Śliwka wywalczyła III miejsce w Polsce w Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik. Tematem przewodnim podobnie jak podczas eliminacji wojewódzkich były "Inspiracje na temat Pana Tadeusza", przy czym zadania były zdecydowanie trudniejsze, zarówno podczas testów jak i podczas części praktycznej. Każdy uczestnik musiał wykonać tort, figurki marcepanowe, babeczki kruche oraz ekspozycję z masy karmelowej czy z czekolady. Ponadto była konkurencja sprawnościowa  na czas: sporządzanie korpusów babeczek z ciasta kruchego. Suma punktów uzyskanych z dwóch etapów decydowała  o zajętym miejscu.

Więcej…
 
Słodka wystawa PDF Drukuj Email

Jagoda Wtulich uzyskała 2 miejsce w wystawie prac cukierniczych oraz Nagrodę Specjalną podczas "Wystawy na słodko". Konkurs odbył się w Rybniku, gdzie Jagoda rywalizowała z ponad 20 wystawcami. Zadaniem każdego uczestnika było przygotowanie tortu i dekoracji o tematyce Świąt Bożego Narodzenia lub Nowego Roku. Jagoda przygotowała słodki wieniec adwentowy z ręcznie wykonanymi elementami dekoracyjnymi, ozdobne pierniczki oraz tort w kształcie kościoła z ciasta piernikowego.

 
Dni nauki PDF Drukuj Email

Zespół Szkół Spożywczych jak co roku brał udział w Dniach Nauki w Zabrzu, które odbyły się 17.09.2010r. W tym roku prezentowaliśmy stoisko pod hasłem "Odkryj swój talent w Zespole Szkół Spożywczych". Stoisko zaprojektowali i wykonali uczniowie klasy 3 CT pod kierunkiem nauczycieli: Anny Gołąbek i Tomasza Grzywacza.

Więcej…
 
I Mistrzostwa Polski Szkół Cukierniczych PDF Drukuj Email

Uczennice naszej szkoły brały udział w I Mistrzostwach Polski Szkół Cukierniczych, które odbyły się w ramach targów Expo Sweet 2011 w Warszawie. Do ścisłego finału dotarły po eliminacjach, które odbyły się jesienią. Podczas mistrzostw uczennice musiały wykonać tort okolicznościowy oraz deser nawiązując do tematu konkursu "Polska w Unii Europejskiej".

Więcej…
 
Gotuj z klasą PDF Drukuj Email

Konkurs dla gimnazjalistów "Gotuj z klasą" - nie liczyła się wiedza encyklopedyczna, umiejętności rozwiązywania równań czy zadań tekstowych, ale wiedza praktyczna z bliskiej każdemu dziedziny życia, to jest gastronomii. Ten niecodzienny konkurs dla gimnazjalistów "Gotuj z klasą" zorganizowany został w Zespole Szkół Spożywczych w Zabrzu, w którym wzięło udział 7 zespołów - reprezentantów zabrzańskich gimnazjów.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia21222324252627282930następnaostatnia »

Strona 30 z 30

PATRONAT

Reklama Szkoły

 

Projekt Comenius

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOK

Reklama

KSAPL

Reklama

Szkoła ucząca się

Reklama

Szkoła z klasą

Reklama

Szkoła zarządzająca wiedzą

Reklama

Imieniny

Dzisiaj jest: 19 Luty 2018    |    Imieniny obchodzą: Arnold, Konrad, Marceli

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości