Dni Otwarte w Polmarkusie PDF Drukuj Email

Uczniowie na Dniach Otwartych w firmie Polmarkus

Uczniowie klasy III zasadniczej szkoły zawodowej w zawodzie cukiernik mieli okazję uczestniczyć w Dniach Otwartych w firmie Polamarkus. Kontakt z obecnymi na targach w Pyskowicach z prawie setką firm branżowych dała niepowtarzalną okazję na pogłębienie wiedzy z przedmiotów zawodowych. Podczas imprezy odbywały się liczne pokazy technologiczne na stoiskach różnych firm, np. pokazy w dekoracji za pomocą masy karmelowej, nadruków i wiele innych. Bardzo cenna lekcja odbyła się pod opieką  mgr inż. Lucyny Kubickiej- nauczyciela naszej szkoły.

 
Fakultety z matematyki PDF Drukuj Email

Zapraszam wszystkich tegorocznych maturzystów z naszej szkoły na fakultety z matematyki, które odbywają się:

Kl.IV T poniedziałek godz.14.05-14.55 kl.IV W czwartek godz.8.00- 8.45

nauczyciel matematyki Marzena Tejchman

 
Dni Nauki 2017 PDF Drukuj Email

15 września uczniowie III W, IV W,  III T zaprezentowali się na XIII Dniu Nauki w Zabrzu. Na naszym stoisku można było na żywo zapoznać się z zadaniami, które wykonuje technik weterynarii oraz skosztować sandwicha, który był wspomnieniem miesięcznych praktyk w Irlandii Północnej w ramach programu Erasmus+, które odbyli uczniowie na kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych. Nasi uczniowie świetnie spisali się opisując swoje zajęcia oraz praktyki. Serdecznie dziękujemy za pomoc w profesjonalnym przygotowaniu stoiska Pani Annie Gołąbek i Kamili Hajok -prezentacja weterynaryjna i Pani Mariannie Mielczarek oraz Panu Tomaszowi Grzywacz - prezentacja gastronomiczna.

 

 
!!! PDF Drukuj Email

 
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018 PDF Drukuj Email

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018

godz. 10.00 - klasy pierwsze

godz. 9.00- klasy starsze

Zapraszamy!!!

 
Stypendium dla naszego byłego ucznia PDF Drukuj Email

Miło nam poinformować, że były uczeń naszej szkoły Patryk Magosz otrzymał jednorazowe stypendium w wysokości 3 000 zł.  Stypendium ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania może otrzymać każdy uczeń za wybitne osiągnięcia  w danym roku szkolnym.  Tym razem za rok szkolny 2015/2016 otrzymał je nasz uczeń, który oprócz wysokiej średniej ze wszystkich ocen był laureatem wojewódzkiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik- II miejsce, laureatem wojewódzkiego konkursu z BHP oraz co najważniejsze został finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Cukierniczego im. Wojciecha Kandulskiego. Patryk zalicza się już do kolejnych uczniów, którzy zostali nagrodzeni przez MEN. Serdecznie gratulujemy! 
Wyróżniona przez rzemiosło Drukuj Email

Wyjątkowym zaszczytem dla naszej szkoły jest wyrożnienie naszego nauczyciela podczas imprezy organizowanej przez rzemiosło. 1 kwietnia 2017 r. jak co roku odbyła się w Domu Muzyki i Tańca kolejna edycja Wielkiej Gali Rzemiosła Śląskiego podczas której od 24 lat nagradzane są firmy rzemieślnicze oraz osoby, które współpracują ze środowiskiem rzemieślniczym. W tym roku wśród 3 wyróżnionych osób była mgr inż. Lucyna Kubicka- nauczyciel naszej szkoły. Z rąk prezesa Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiebiorczości Jana Klimka odebrała przyznany tytuł – „Spolegliwy Przyjaciel Rzemiosła”. Gratulujemy!


 
Konkurs Spółdzielni Uczniowskich Drukuj Email

Dnia 17 marca w naszej szkole odbył się po raz pierwszy KONKURS NA NAJLEPSZĄ PARĘ SPRZEDAWCÓW SPÓŁDZIELNI UCZNIOWSKICH (SU) W ZABRZU. Do konkursu zgłosiły się zespoły z SP 16, SP 36, SP 42 oraz CKOiZ. Członkowie naszej SU „POD KOPYTKIEM” jako gospodarze przygotowali konkurs wspólnie z Opiekunem sklepiku. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie m.in. przygotować stanowisko sprzedażowe, przeprowadzić rozmowę sprzedażową, a na końcu rozwiązać test.Pracą jury kierowała Pani Agnieszka Pyzik – Rejonowy Instruktor SU.Po bardzo wyrównanej rywalizacji zwyciężyły ex aequo:

HANNA SŁABOŃ & JULIA ZIENDARSKA z SP 42 (Opiekunem SU jest Pani Bogumiła Brzezińska) oraz MICHALINA HYLBRYK & SANDRA ENGLER z CKOiZ (Opiekunem SU jest Pani Teresa Sudnikiewicz). Drugie miejsce zajęły ALEKSANDRA & WIKTORIA z SP 16. A jedyny męski team, czyli PATRYK & WIKTORSP 36 zajął 3. miejsce.

 

„Mam nadzieję, że za rok spotkamy się znowu w Waszej szkole” – powiedziała na zakończenie konkursu Pani Agnieszka Pyzik.

Więcej…
 
Finalistka Olimpiady Wiedzy o Żywności PDF Drukuj Email

Nasza uczennica z kl.IV T Karolina Krośniak została finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności, która odbyła się 16 i 17 marca w Poznaniu. W finale uczestniczyło ok. 50 uczniów wyłonionych wcześniej podczas najpierw eliminacji szkolnych, a następnie regionalnych. Karolina brała udział w regionalnych eliminacjach w Nysie, po których otrzymała awans do etapu ogólnopolskiego. Finał trwał dwa dni i polegał na rozwiązywaniu testu i udziale w quizie. Oprócz części edukacyjnych organizatorzy zapewnili również coś dla ducha. Goście mieli okazję zwiedzić Poznań najpierw uczestnicząc w wycieczce muzealnym tramwajem po zakątkach Poznania, a następnie pieszym zwiedzaniu rynku. W drugim dniu uczestnicy zwiedzali Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, w tym w szczególności nowoczesne pomieszczenia wydziału biotechnologii. Karolina jako finalistka otrzymała oprócz pamiątkowego dyplomu zaświadczenie uprawniające do otrzymania 100 % pkt. za część pisemną egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe oraz indeksy bez rekrutacji do wskazanych przez organizatorów Uniwersytetów w całej Polsce. Do olimpiady Karolinę przygotowywała mgr inż. Lucyna Kubicka- nauczyciel naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy!


Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 30

PATRONAT

Reklama Szkoły

 

Projekt Comenius

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOK

Reklama

KSAPL

Reklama

Szkoła ucząca się

Reklama

Szkoła z klasą

Reklama

Szkoła zarządzająca wiedzą

Reklama

Imieniny

Dzisiaj jest: 19 Luty 2018    |    Imieniny obchodzą: Arnold, Konrad, Marceli

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 388 gości